Artykuły

Ekoporadnik - Rośliny odstraszające owady

2018-04-20
Lubisz spędzać czas na działce, grillować z rodziną na świeżym powietrzu ale natrętne owady psują ci dobrą zabawę?
Czytaj więcej...

PIERWSZE URODZINY PORTALU!!

2018-03-28
Dokładnie rok temu ruszył portal ekologiczny zsercanatury.eu.
Czytaj więcej...

Konfrontacja: ziemniaki vs bataty

2018-03-12
Jeszcze nie tak dawno temu nikt nie zastanawiał się jakiego ziemniaka kupić, w sklepie bowiem znajdował się ich jeden rodzaj. Teraz natomiast sklepowe półki uginają się od ogromnej ilości gatunków ziemniaków.
Czytaj więcej...

Ekoporadnik - jak wybrać dojrzałe awokado?

2018-02-12
Na wybranie dobrego awokado nie ma złotej reguły i jak wiele rzeczy w życiu trzeba to poprostu wyczuć. Jest jednak kilka sposobów jak sobie to ułatwić.
Czytaj więcej...

Deser na ciepło z kaszą jaglaną i jabłkami.

2018-02-05
Kasza jaglana nie bez powodu nazywana jest królową kasz. Przede wszystkim jest smaczna i bardzo zdrowa. Zawiera kwas foliowy, odkwasza organizm i chroni nas przed skutkami stresu.
Czytaj więcej...

Naturalne i nieszkodliwe sposoby na posprzątanie domu.

2018-02-02
Od bardzo dawna reklamy wpajają nam, że niemożliwe jest posprzątanie domu bez zakupionych w sklepie środków czystości. Są one nie tylko drogie, lecz także mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Czytaj więcej...

Konfrontacja: cytryny vs limonki

2018-01-30
Cytryna i limonka to dwa owoce cytrusowe z tej samej rodziny roślin rutowatych. Różnią się między sobą nie tylko wyglądem ale również zawartością witamin i składników odżywczych.
Czytaj więcej...

Suszone warzywa i owoce – czy warto je jeść?

2017-09-22
W czasie, gdy nie ma sezonu na warzywa i owoce świeże, świetną alternatywą będą ich suszone odpowiedniki, bowiem są bogate w wiele witamin. Dodatkowo mogą służyć jako zamiennik... Słodyczy!
Czytaj więcej...

Najlepsze i najzdrowsze przetwory na jesień!

2017-09-14
Jesień przynosi chłód, ale również piękne kolory i nasze ulubione smaki, które możemy na całą zimę zamknąć w słoiczkach. Dzięki temu, tworzymy kompozycje smakowe pieszczące nasze podniebienie oraz dbające o zdrowie.
Czytaj więcej...