Truskawka - owoc pełny zdrowia!

2017-06-14
Udostępnij:
Rozpoczął się przepyszny sezon truskawek! Zastanówmy się wspólnie nad ich zdrowotnymi właściwościami. Wokół truskawek krąży wiele ciekawych zagadnień – podobno odchudzają, wybielają zęby i są bombami witamin – czy są prawdziwe?

Truskawki są źródłem witaminy C – posiadają jej o wiele więcej niż cytusy (100g truskawek to aż 60mg kwasu askorbinowego – przy czym w 100g miąższu z pomarańczy jest go 50mg)! Truskawki zawierają też witaminę E i A, krzem, magnez, fosfor, potas, cynk, żelazo, wapń i mangan. Dzięki tym licznym składnikom mineralnym truskawki wzmacniają nasze włosy, skórę i paznokcie. Zapobiegają zmęczeniu, poprawiają pamięć i pomagają w prawidłowym działaniu układu nerwowego.

Truskawki mają też korzystny wpływ na serce – obniżają poziom złego cholesterolu, obniżając przy tym prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę. Truskawka swoje zastosowanie znajduje też w kosmetyce – jej zapach spotyka się w wielu liniach zapachowych naturalnych kosmetyków. Truskawkowe, naturalne kosmetyki są bardzo nawilżające i odżywcze. Olej z pestek truskawek – tłoczony na zimno – używa się przy pielęgnacji cery trądzikowej, suchej i dojrzałej. Niestety nie wykorzystamy truskawek do wybielenia zębów – w składzie chemicznym truskawek brakuje nadtlenku karbamidu i nadtlenku wodoru, które jak się okazuje są substancjami koniecznymi do wybielenia zębów.

Truskawka to owoc niskokaloryczny – dlatego idealnie nadają się do jedzenie dla osób dbających o linie.

Korzystaj z sezonu na truskawki w pełni – samodzielnie piecz ciasta, rób koktajle i zajadania się tym zdrowym owocem! Oczywiście zachęcamy do kupowania naszych, polskich truskawek, a nie tych sprowadzanych zza granicy, na przykład Hiszpani. Na portalu Z Serca Natury, wśród grona ekopartnerów z pewnością znajdziesz sklep/gospodarstwo/osobę, która wyposaży cię w ekologiczne i świeże truskawki!