10 naturalnych sposobów na katar sienny. Jak sobie z nim radzić?

2017-08-23
Udostępnij:
Katar sienny to powszechny temat, ponieważ występuje on u około 20% ludzi. Mimo wszystko nie poddawajmy się i zacznijmy walczyć z alergią, szczególnie, że jest na tą walkę wiele naturalnych sposobów.

Czym jest katar sienny? Jest to alergiczny nieżyt nosa, który wywołuje objawy podobne do przeziębienia lecz nie jest on spowodowany przez wirusy. Jak radzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami? Dziś poznacie 10 naturalnych sposobów na walkę z katarem siennym. 

1. Płucz gardło ciepłą wodą z solą, aby złagodzić swędzenie i dokuczliwy ból.

2. Zjedz 2-3 ząbki czosnku, który zapobiegnie dalszemu rozwojowi infekcji i podleczy układ immunologiczny.

3. Pij zieloną herbatę, która zawiera składniki antyoksydacyjne zwane katechinami, co spowoduje złagodzenie objawów alergii.

4. Sok z cytryny lub z limonki zaopatrzy Twój organizm w witaminę C, która stanowi skuteczną broń w walce z katarem siennym. Możesz dodać również miodu dla jeszcze lepszego działania. Pamiętaj o regularnym spożywaniu.

5. Rób inhalacje z rumianku lub mięty. Jest to znany i tradycyjny sposób na pozbycie się kataru siennego.

6. Kwercetyna - można ją znaleźć w owocach cytrusowych, cebuli, czarnej herbacie, jabłkach i sałacie. Hamuje wydzielanie histaminy i łagodzi łzawienie oczu.

7. Tymianek również ma doskonałe właściwości. Zmniejsza on stan zapalny i pomaga w walce z alergią. Jedna szklanka dziennie herbaty z tymianku będzie świetnym rozwiązaniem.

8. Pokrzywa oczyszcza krew i jest naturalnym lekiem przeciwhistaminowym. Napar z jej liści pomoże Ci pozbyć się kataru siennego. Jedynym minusem jest to, że efekty można zobaczyć dopiero po kilku dniach codziennego stosowania.

9. Unikaj spacerów po lasach, łąkach i parkach, ponieważ w tych miejscach możesz natknąć się na największą ilość pyłków. Jeśli już zdecydujesz się na spacer to najlepiej zaraz po deszczu, wtedy powietrze jest najbardziej oczyszczone.

10. Staraj się nie przebywać w jednym pomieszczeniu z osobami palącymi, gdyż dym tytoniowy podrażnia układ oddechowy.

Powyższe porady z pewnością pomogą Wam załagodzić objawy, a może nawet całkowicie pozbyć się kataru siennego. Pamiętajcie, że alergia to nie wyrok i warto z nią walczyć. My proponujemy naturalne sposoby.