Co robić, by zawsze być w dobrym nastroju?

2017-08-25
Udostępnij:
Przed Tobą kolejny dzień pełen wyzwań, a Ty już na samym starcie nie masz sił do działania? Wszystko wydaje się szare, ponure i irytujące? Nie pozwól by kiepski nastrój odebrał Ci chęć cieszenia się życiem!

Wielu z nas żyje w ciągłym biegu, nie mamy czasu na to żeby się dobrze wyspać, zdrowo odżywiać, czy też uprawiać sport. Taki tryb życia powoduje, że często wstajemy lewą nogą, dużo rzeczy nas denerwuje, a co za tym idzie nasze samopoczucie jest w kiepskiej formie. Ale jak temu zaradzić, byśmy zawsze chodzili uśmiechnięci, a codzienne obowiązki stały się przyjemne? Przed Wami kilka porad na to, by być w dobrym nastroju każdego dnia:

  • Śpij zdrowo! Jeżeli masz możliwość to śpij w godzinach 22-6, ponieważ wtedy sen jest najbardziej wartościowy. Jeśli praca lub inne obowiązki nie pozwalają Ci na odpoczynek w tych godzinach, to pamiętaj, aby kłaść się spać i wstawać o tej samej porze. Dzięki temu przyzwyczaisz organizm do odpowiedniego trybu życia.

  • Poranna szklanka wody z cytryną da Ci siłę na dalszą część dnia. Rano, każdy z nas jest odwodniony, a świeża woda bardzo dobrze nawadnia organizm.

  • Rób to co kochasz! Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania, gdyż mają one olbrzymi wpływ na Twój nastrój. Podczas wykonywania tego typu czynności uwalniany jest tak zwany „hormon szczęścia”, czyli endorfina, przez co skupiamy się na pozytywnych rzeczach, a wszelkie problemy i kłopoty idą w zapomnienie.

  • Stawiaj sobie cele i się za nie wynagradzaj. Postępując w ten sposób, sam zobaczysz jak wiele już zrobiłeś. Każda nagroda będzie Ci przypominała cel, który zrealizowałeś
    i dzięki temu będziesz widział efekty, które sprawią, że będziesz szczęśliwy.

  • Otaczaj się ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie do życia. Pesymiści często źle wpływają na drugiego człowieka, ponieważ nie widzą praktycznie żadnych zalet. Dobre towarzystwo ma również spory wpływ na to w jakim jesteśmy nastroju. Mile spędzony wieczór z fajną ekipą znajomych da Ci wiele radości i sprawi, że będziesz pełen pozytywnej energii.

  • Komplementuj samego siebie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, to naprawdę działa. Nasz mózg jest tak zaprogramowany, że jeśli będziemy mówić do siebie pozytywne rzeczy to w końcu uwierzymy, że tak jest. Najlepszym Twoim przyjacielem jesteś Ty sam i to właśnie Ty musisz powiedzieć sobie kilka komplementów.

  • Uśmiechaj się jak najwięcej. Nawet wymuszony śmiech sprawia, że czujemy się znacznie lepiej i łatwiej nam podejść do pewnych spraw na luzie.

  • Dbaj o swój wygląd! Idź na siłownie, uprawiaj sporty lub ubierz się modnie. Wizualny efekt też bardzo poprawia nastrój. Każdy z nas lubi dobrze wyglądać i podobać się nie tylko innym, ale również samemu sobie.

 

Nasze powyższe propozycje na pewno pomogą Wam w poprawie swojego nastroju i sprawią, że każda chwila w życiu będzie dla Was pozytywnym zastrzykiem energii.