Artykuły

Jak posiadanie zwierząt korzystnie wpływa na nasze zdrowie?

2019-01-15
Zwierzęta domowe od dawien dawna są towarzyszami człowieka. Kiedyś pomagały nam przy pracach, dzisiaj są traktowane jak członkowie rodziny.
Czytaj więcej...

Jak spędzić ekologiczne Boże Narodzenie?

2018-12-05
Spędzenie Bożego Narodzenie w zgodzie z ekologią będzie kosztowało nieco więcej wysiłku, ale postaramy się w tym pomóc. Sprawdź, co możesz zrobić, aby te Święta były bardziej ekologiczne.
Czytaj więcej...

Ekoporadnik – jak rozpoznać jadalne grzyby?

2018-10-08
Aby uniknąć poważnych konsekwencji po zjedzeniu grzyba trującego warto poznać kilka zasad, które pomogą zbierać nam tylko te nadające się do zjedzenia.
Czytaj więcej...

Korzenna nalewka pigwowa

2018-09-25
Pigwa pospolita to drzewo owocowe wydające bardzo wartościowe i aromatyczne owoce.
Czytaj więcej...

Trwa 6 edycja akcji Adoptuj Pszczołę!

2018-09-19
Albert Einstein mówił, że gdy wyginą pszczoły, rodzaj ludzki wyginie w ciągu 4 lat. Dlatego akcja Adoptuj Pszczołę prowadzona przez Greenpeace jest tak ważna dla naszej przyszłości.
Czytaj więcej...

Czy warto jeść grzyby?

2018-09-14
Jesień to czas kiedy większość Polaków chętnie wybiera się do lasu w poszukiwaniu rozmaitych grzybów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że grzyby oprócz zapachu i smaku dostarczają nam także wielu witamin i składników mineralnych.
Czytaj więcej...

Dlaczego warto robić domowe przetwory?

2018-08-31
Jak każdy wie owoce i warzywa to porcja cennych dla zdrowia składników. Robiąc przetwory zamykamy w słoikach ich dobroczynne właściwości na dłużej i unikamy sporej dozy chemicznych składników, które znajdują się w sklepowych przetworach.
Czytaj więcej...

Jak radzić sobie z upałem

2018-07-24
Za oknem panują upały a ty chciałbyś siedząc w domu poczuć przyjemny chłód, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na klimatyzację, której będziesz używać maksymalnie przez miesiąc w roku?
Czytaj więcej...

Naturalne sposoby na oparzenia słoneczne

2018-07-05
Zbyt długo przebywałaś na słońcu lub po prostu zapomniałaś posmarować się kremem z filtrem, przez co twoja skóra jest czerwona, opuchnięta i boli przy dotykaniu?
Czytaj więcej...