Artykuły

Jak wygląda zbilansowana dieta wegańska i jakie korzyści niesie dla zdrowia?

2019-11-13
Weganizm to żywieniowy trend, który wiążę się z wykluczeniem z jadłospisu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego.
Czytaj więcej...

Czekoladowe smarowidło z fasoli

2019-10-15
Smarowidło z fasoli jest idealne na jesień!
Czytaj więcej...

Czy warto dokarmiać ptaki?

2019-10-09
Pierwsze nocne przymrozki mamy już za sobą, dlatego wielu z Was się zastanawia, czy trzeba dokarmiać ptaki w momencie pojawienia się minusowej temperatury.
Czytaj więcej...

Konfrontacja: Kawa vs Herbata

2019-10-07
Oba te napoje bez wątpienia są zdrowe, aczkolwiek różnią się od siebie. Nie raz pewnie słyszeliście różne argumenty za i przeciw obydwoma rodzajami napojów. Jak wybrać zatem ten najlepszy dla siebie?
Czytaj więcej...

Herbata i napary dobre na wszystko

2019-10-02
Napary ziołowe i herbaty goszczą w naszych domach od zawsze. Zależnie od preferencji, sięgamy po nie dla smaku, właściwości lub po prostu dla czystej przyjemności picia tego napoju. Mimo wszystko, po co pić herbatę, a jeśli już to jaką?
Czytaj więcej...

Rozgrzewająca zupa krem czosnkowo imbirowa

2019-09-30
Czosnek to jeden z najpopularniejszych naturalnych antybiotyków. Idealnie nadaje się do walki z przeziębieniem, o które przy obecnej pogodzie nie trudno.
Czytaj więcej...

Ekoporadnik - Jak jeść więcej warzyw i owoców?

2019-09-24
Wszędzie usłyszeć można, że powinno się jeść minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Pisząc porcję, nie mamy na myśli plasterka pomidora i ogórka na kanapce, lecz 1 sztukę lub 1 szklankę danego produktu.
Czytaj więcej...

Prozdrowotne działanie kolagenu

2019-09-23
Z roku na rok możemy zaobserwować, że nasza skóra staje się mniej elastyczna, wiotczeje, uwidaczniają się zmarszczki. Odpowiedzialny za to zjawisko jest kolagen, a raczej jego zmniejszająca się ilość w naszym organizmie.
Czytaj więcej...

Dieta cud - mit czy hit?

2019-07-04
Wakacje już się rozpoczęły, a wraz z nimi sezon wyjazdowy. Kierunek Egipt, Grecja, Chorwacja i piękne, rozciągające się nad brzegiem morza plaże. Kto nie chciałby pokazać wszystkim swojej szczupłej, wysportowanej, zdrowej sylwetki?
Czytaj więcej...